Przedpokój – modnie i wygodnie

Możliwość komentowania Przedpokój – modnie i wygodnie została wyłączona 105

Przedpokój to ta część mieszkania, której zazwyczaj poświęcamy niewiele uwagi – być może ze względu na małą powierzchnię. Trzeba sobie jednak uświadomić, jak ważna jest to część mieszkania. Przecież to ona odpowiada za pierwsze wrażenie, jakie mieszkanie może zrobić na naszych gościach. Co więcej, ze względu na małą powierzchnię trzeba naprawdę przyłożyć się, by stworzyć przedpokój ciekawy, estetyczny, ale też wygodny i funkcjonalny. Jak to zrobić?

Otóż przy aranżacji tego wnętrza należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników.

1.Kolorystyka

Ogromnie ważna jest kolorystyka, jaka będzie panować w przedpokoju, a dotyczy to ścian, podłogi oraz mebli. Powinna wiązać się aranżacją całego mieszkania, dzięki czemu odda upodobania mieszkańców. Jednocześni musi być dopasowana do możliwości jakie daje to pomieszczenie. Ponieważ zazwyczaj przedpokój jest mały, lepiej stosować kolory jasne, które go optycznie powiększą i rozjaśnią. Poza tym odpowiednią kolorystyką można poprawić proporcje wnętrza, co w wypadku przedpokoju również jest ważne. Jeżeli przedpokój jest długi i wąski, warto postawić na pionowe podziały, we wnętrzu krótki sprawdza się układy poziome.

Możliwości kolorystycznych jest wiele i wykończenie można dzięki temu dopasować do stylistyki wnętrza.

2.Materiały

Uwagę należy także zwrócić na materiały. W przedpokoju najlepiej sprawdzą się te, które będą odporne na ścieranie oraz zabrudzenia. Warto postawić na materiały, które będą się dobrze czyścić. Jeżeli na ściany chcemy położyć tapetę, to najlepiej sprawdzi się flizelinowa lub winylowa, która jest bardziej trwała. Jeżeli ściany chcemy malować, to najlepiej postawić na farbę ceramiczną lub lateksową. Przedpokój może również być bardziej elegancki, gdy tylko wybierzemy kamień lub drewno.

Na podłogę również trzeba wybrać takie materiały, które będą odporne na zużycie, na ścieranie i drobne uszkodzenia, a także na zabrudzenia. Poza tym podłoga w przedpokoju powinna być łatwa do sprzątania. Do tych najlepszych materiałów należą płytki ceramiczne, gresy lub płyty kamienne.

3.Oświetlenie

Dla komfortu oraz wyglądu przedpokoju istotną sprawą jest także oświetlenie – szczególnie, gdy jest to pomieszczenie pozbawione okna. Poza tym prawidłowo dobrane i rozmieszczone oświetlenie zbuduje klimat wnętrza. Warto postawić na oświetlenie górne, które zapewni jasność w całym pomieszczeniu – powinno być rozmieszczone równomiernie. W przedpokoju sprawdzą się także dodatkowe źródła światła, np. kinkiety lub oświetlenie przy lustrze. Jeżeli w przedpokoju pojawiają się schody, warto też odpowiednio je oświetlić.

Przedpokój – modnie i wygodnie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
admin

View all contributions by admin

Similar articles