W jaki sposób chronić dom?

Możliwość komentowania W jaki sposób chronić dom? została wyłączona 31

Częsta nieobecność domowników sprawia, że dom staje się atrakcyjnym celem dla złodziei. Osoby, które wyjeżdżają służbowo, w celach rekreacyjnych lub też dużo pracują poza domem, powinny zatem zadbać o bezpieczeństwo swojego miejsca zamieszkania. Co należałoby uwzględnić?

1.Okna

Koniecznie należy zwrócić uwagę na stan okien, gdyż to przez nie złodzieje dostają się do domu. Stare okna należy odpowiednio wzmocnić. Można to zrobić poprzez wymianę zamków, okuć czy też montaż krat. Jednak najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście zamontowanie okien antywłamaniowych. Są one odporne na uszkodzenia i działanie różnych czynników. Dlatego niemożliwe jest ich rozbicie czy otworzenie.

Poza tym jeżeli chodzi o okna, trzeba pamiętać o tym, by je zamykać. Szczególnie dotyczy to okien w piwnicy, o których najłatwiej jest zapomnieć. Dobrym rozwiązaniem byłoby zamontowanie krat w tych oknach – wtedy minimalizujemy ryzyko wykorzystania ich przez złodziei.

2.Drzwi

Niezbędne są również solidne drzwi, które będą kolejną barierą ochronną dla domu. Stare drzwi należy wzmocnić oraz zamontować jak najlepszy zamek. Oczywiście najpewniejszą ochroną będą nowe, antywłamaniowe drzwi, które nie tylko są mocne i wytrzymałe, ale również wyposażone w centralny zamek, który rygluje drzwi w kilku miejscach.

3.Brama garażowa

W niektórych domach garaż również prowadzi do domu. Dlatego trzeba zadbać o solidną bramę garażową, która uniemożliwi złodziejowi dostanie się do jego wnętrza. Istotny jest materiał, sposób zamykania oraz odpowiedni montaż. Zawsze też trzeba pamiętać o tym, by brama była zamknięta.

Dobrze jest też zamontować mocne drzwi łączące garaż z domem, by złodziej nie mógł ich sforsować. Tutaj też warto postawić na drzwi antywłamaniowe, które wyposażone są w mocne i wytrzymałe zamki.

4.Programator czasu

To bardzo przydatne urządzenie. Podłącza się do niego sprzęty, np. telewizor czy lampę, a dzięki odpowiedniemu zaprogramowaniu będą się one włączały i wyłączały o ustalonej porze. Włączone światło czy telewizor może skutecznie odstraszyć złodzieja, który będzie sądził, że ktoś jest w domu.

5.System alarmowy

Dodatkowym i jednocześnie bardzo skutecznym zabezpieczeniem domu będzie alarm. Na montaż alarmu decyduje się już coraz więcej osób. Zazwyczaj są to systemy oparte na czujnikach ruchu, które załączają się po wykryciu intruza w określonej strefie. Towarzyszą temu sygnały świetlne i dźwiękowe, a także wysłane zostaje powiadomienie do właściciela czy firmy ochroniarskiej. Złodzieja można odstraszyć oraz podjąć szybką reakcję.

W jaki sposób chronić dom?
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)
admin

View all contributions by admin

Similar articles