Dom cały w drewnie

Możliwość komentowania Dom cały w drewnie została wyłączona 71

Drewno to jeden z najpopularniejszych materiałów służących do wykończenia domu. Świetnie prezentuje się wewnątrz oraz na zewnątrz, zawsze nadając całość wyjątkowego klimatu. Jak można zatem dobrać takie drewniane wykończenie? Jakie mamy możliwości?

Dlaczego drewno?

Najpierw jednak ustalmy, dlaczego drewno to tak popularny materiał. Otóż jego zalety dotyczą różnych płaszczyzn. Drewno jest niezwykle estetyczne i nadaje wnętrzom eleganckiego, niekiedy luksusowego charakteru. Jednocześnie jednak odpowiednio dobrane drewno świetnie nadaje się też do wnętrz nowoczesnych, np. skandynawskich. Drewno tworzy we wnętrzu ciepły i przytulny klimat. Jego niezwykłą zaletą jest też, że jest materiałem naturalnym, ekologicznym i odnawialnym. Warto również wspomnieć, że drewno to materiał trwały i jeżeli jest właściwie pielęgnowany to służy przez długie lata.

Stosowanie na zewnątrz

Jednym ze sposobów zastosowania drewna jest wykonanie drewnianej elewacji. Nie tylko wygląda efektownie, ale również chroni przed niską i wysoką temperaturą.

Drewno można także stosować do wykonania balkonu lub balustrady – wtedy jego kolor, grubość i kształt należy dostosować do gabarytów budynku.

Kiedy dom posiada wysunięty dach, można także wykonać drewnianą dekorację pod nim. To również coraz częściej stosowane rozwiązanie, które nadaje ciepłego, lekko wiejskiego klimatu. Na zewnątrz świetnie będą się także prezentować drewniane okiennice.

Stosowanie wewnątrz

Jeżeli chodzi o wnętrza domu, to możliwości jest naprawdę dużo.

Po pierwsze, drewno można stosować na podłodze – mogą to być deski lub parkiet. Taka podłoga może mieć wiele różnych kolorów, co podkreśli charakter wnętrza. Za pomocą podłogi można także wnętrze rozświetlić i poprawić jego proporcje, np. wybierając do małego pomieszczenia jasną podłogę. Wybierając podłogę z widocznymi sękami lub postarzałą, można stworzyć wnętrze rustykalne.

Po drugie, drewno można także stosować na ścianach. Drewniane panele położone na całej ścianie lub na jej części ocieplą wnętrze i nadadzą mu przytulności. Takie wykończenie stanowi też ciekawą dekorację.

Po trzecie, można także zdecydować się na drewniane schody. Taki schodom można nadać każdy kształt wielkość. Drewniane schody idealnie pasują do każdego domu.

Po czwarte, drewno stosowane jest też do produkcji mebli. Mamy zatem do wyboru drewniane szafy, komody, szafki kuchenne, meble łazienkowe, stoły i krzesła oraz wiele innych. Co ważniejsze, meble drewniane mają różne kształty, wielkości i kolory, a dzięki temu pasują do wnętrz w każdym stylu.

Dom cały w drewnie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
admin

View all contributions by admin

Similar articles