Tradycyjne meble ogrodowe

Możliwość komentowania Tradycyjne meble ogrodowe została wyłączona 64

Tradycyjne meble ogrodowe

 

Tradycyjne meble ogrodowe są produktami bardzo popularnymi. Często cechują się wysoką jakością oraz estetyką. Ich kształty oraz wielkości są bardzo różnorodne i zależą głównie od Naszych indywidualnych wymagań oraz od rodzaju tworzywa, z jakiego zostały wykonane. Do stylowych, klasycznych ogrodów idealnie wkomponowują się meble wykonane z drewna oraz wikliny.

Drewniane meble ogrodowe bardzo dobrze wyglądają wśród roślinności i stanowią naturalny element dekoracyjny. Ich dużą zaletą jest trwałość oraz elegancja. Najpopularniejszymi meblami są stoły i krzesła ogrodowe wykonane z drewna rodzimego tzn. dębu, sosny. Tworzywo to jest odporne na warunki atmosferyczne oraz na ataki szkodników Meble wykonane z drewna można naprawiać, dzięki czemu ich żywotność jest bardzo wysoka. Dodatkową ich zaletą jest duża stabilność, dzięki której produkty te są bezpieczne w użytkowaniu nawet dla małych dzieci. Wszystkie meble drewnienie wymagają jednak systematycznej konserwacji oraz pielęgnacji. Po zakończeniu sezonu nie należy pozostawiać ich w ogrodzie, gdyż bardzo szybko ulegną zniszczeniu. Zalecane jest natomiast posezonowe zakonserwowanie mebli i przeniesienie ich w suche miejsce.

Meble ogrodowe wiklinowe cechują się małą masą, dzięki czemu z łatwością można je przesuwać a także przenosić. Pomimo swojej niedużej wagi zachowują jednak stabilność i nie przewracają się. Zastosowanie produktów wiklinowych dobrze sprawdza się na balkonach, tarasach oraz zabezpieczonych przed deszczem altanach. Meble te należy chronić przed opadami deszczu, oraz nadmierną wilgocią. Niesprzyjające jest również pozostawianie ich w nasłonecznionych miejscach. Wiklina jest tworzywem mało odpornym na warunki atmosferyczne, szybko matowieje oraz niszczeje pozostawiony na całe dnie w ogrodzie. Aby poprawić żywotność i zabezpieczyć przed matowieniem możemy polakierować mebel bezbarwnym lakierem. W celu oczyszczenia i odświeżenia mebli najlepiej przetrzeć je wilgotną szmatką. Po zakończeniu sezonu produkty wiklinowe należy przenieść do suchego i przewiewnego pomieszczenia.

Tradycyjne meble ogrodowe
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
admin

View all contributions by admin

Similar articles