Ławki parkowe

Możliwość komentowania Ławki parkowe została wyłączona 84

Ławki parkowe

Ławki parkowe są elementami małej architektury, z którymi stykamy się na co dzień. Są elementem krajobrazu tak oczywistym, że często nie zauważamy tego, z jaką pieczołowitą starannością zostały wykonane.

Ławki parkowe możemy podzielić na najpopularniejsze ławki drewniane, betonowe, czy też żeliwne. Często przy ich produkcji łączy się materiały dla wzmocnienia konstrukcji ławki (na przykład drewno i żeliwo), ponieważ stojące pod gołym niebem przez cały rok sprzęty muszą być wyjątkowo trwałe i odporne. Niektóre modele ławek są z oparciami i podłokietnikami, inne bez. Ze względu na wzornictwo podział jest trudniejszy, ponieważ możemy wyróżnić ławki nowoczesne jak i tradycyjne, stylizowane na daną epokę lub dostosowane do charakteru miejsca, w którym się znajdują. Są bardzo popularnym i częstym elementem krajobrazu. Każdy z pewnością doceni możliwość odbycia spaceru po zadbanym parku, w którym jest mnóstwo stylowych ławeczek, na których można przysiąść i kontemplować widok. Czy to drewniane, czy kamienne pozwalają na chwilę odpoczynku strudzonemu biegaczowi, właścicielowi psa po intensywnej zabawie ze swoim pupilem, czy starszej osobie wracającej do domu z zakupami. Swoje miejsce na ławeczce pod pachnącym krzakiem bzu znajdzie też każda zakochana para. Rodzina podczas niedzielnego spaceru również może liczyć na spokojny wypoczynek na łonie natury, a rodzice doglądający swych pociech szalejących na placach zabaw nie wyobrażają sobie codziennego życia bez wygodnej ławeczki.

Ławki parkowe stanowią ważny element małej architektury nie tylko w parkach, na deptakach, czy placach. Wraz z powstaniem dużym centrów oraz galerii handlowych ławki, które zazwyczaj widzieliśmy w parkach podbiły również i te miejsca. Coraz więcej ludzi woli spotykać się w niedzielne popołudnia w galerii, niż w parku, a i na spacer nie chodzi tak często jak na spontaniczne zakupy. Dla zwolenników tego typu rozrywek w galeriach pojawiły się ławki wyposażone w donice, co pozwala na wkomponowanie zieleni i stworzenie parkowego wystroju.

Ławki parkowe
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
admin

View all contributions by admin

Similar articles