Poinsecja – kwiat Bożego Narodzenia

Możliwość komentowania Poinsecja – kwiat Bożego Narodzenia została wyłączona 89

Poinsecja – kwiat Bożego Narodzenia

Poinsecja, albo inaczej Gwiazda Betlejemska, to roślina, która jest związana z okresem adwentu i Bożego Narodzenia. Ma piękne czerwone liście przykwiatowe układające się w gwiazdę, dzięki czemu wspaniale wygląda w świątecznie udekorowanym mieszkaniu.

Kilka słów o Gwieździe Betlejemskiej
Poinsecja to roślina pochodząca z Meksyku. Jest rośliną dnia krótkiego, co oznacza, że kwitnie w okresie zimowym. Kwiaty poinsecji są niepozorne, ale wokół nich rosną barwne liście przykwiatowe, które są największą ozdobą Gwiazdy Betlejemskiej.

Zakup i pielęgnacja
Poinsecja pojawia się w sklepach na przełomie listopada i grudnia i gości tam do stycznia. Najczęściej kupowana jest jako ozdoba adwentowa lub bożonarodzeniowa. Wybierając roślinę warto przyjrzeć się dokładnie jej liściom. Powinny być dobrze wybarwione i bez żadnych plam i uszkodzeń. Po zakupie należy postarać się, by roślina nie zmarzła w drodze do domu. Poinsecja lubi jasne stanowiska. Najlepiej czuje się w pomieszczeniach o dużej wilgotności i temperaturze 18-25 stopni. Lubi umiarkowane podlewanie. Po okresie kwitnienia najczęściej jest wyrzucana, ale wytrawni hodowcy mogą pozostawić ją i spróbować doprowadzić do kwitnienia w kolejnym sezonie.

Poinsecja – kwiat Bożego Narodzenia
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

Zobacz podobne artykuły:

admin

View all contributions by admin

Similar articles