Dlaczego dobre projekty garaży są na wagę złota

Możliwość komentowania Dlaczego dobre projekty garaży są na wagę złota została wyłączona 24

Dlaczego dobre projekty garaży są na wagę złota

Projekty garaży dla aut pod chmurką

Teoretycznie garaż to domek dla auta. Jeśli auto mieszka w wielkim mieście, ma statystycznie małą szansę na własne cztery kąty. Jeśli jest prawdziwym pupilem dla swojego zamożnego pana, prawdopodobnie będzie nocowało w jakiś podziemiach, razem z innymi szczęściarzami, na swoim wyznaczonym miejscu, wydzielonym słupami lub kreską na podłodze.

Ta powierzchnia to z reguły ,,minimum socjalne”, ledwo pozwalające rozprostować drzwi. O jakiejkolwiek intymności można zapomnieć. Nocą robi się strasznie: we śnie można stracić halogeny lub lusterka. Zdarzają się uprowadzenia… Ale to nic, może być znacznie gorzej…-nocne zimowanie ,,pod chmurką”.

I tak też wygląda rzeczywistość dla większości miejskich samochodów. Jedyna szansa na odmrożenie zamków i uszczelek to zapuszczenie się kierowcy na zakupy do jednej z galerii handlowych wyposażonych w parking wielopoziomowy.

Inaczej przedstawia się życie na przedmieściach.
Projekty garaży na przedmieściach Rzadkością są bezdomne auta w ciasnych, ciemnych zaułkach. Prawdziwa orgia garaży, wiat, zadaszeń, płotów i bram. Tutaj panuje zupełnie inne ,,minimum socjalne” dla naszych pupili. Jeśli ktoś poważnie traktuje Swój Osobisty Rozwój Motoryzacyjny, powinien zamieszkać w takiej właśnie krainie.

Na początek pragnę wyjaśnić, co mam na myśli mówiąc ,,minimum” w odniesieniu do garażu.
Auto-musi pomieścić-minimum: 1 kierowcę, 1 małżonka, 1 dziecko, 1 psa oraz mniej lub bardziej obfite zakupy z supermarketu.

Szacunkowe wymiary auta – 170cm szer. x 440cm dł. Aby móc skorzystać z drzwi po obu stronach auta należy do szer. auta dodać po ok.65 cm z każdej strony, co daje w sumie ok. 300cm między ścianami garażu. Zaparkowany samochód powinien dać się obejść dookoła (pozwolić skorzystać z bagażnika) więc do długości 440cm dodajemy 2x50cm co daje 540cm.

Zakładając, że garaż jest miejscem przechowania rzeczy, które mamy lub planujemy, a nie chcemy się o nie potykać w domu (rowery, narty, opony sezonowe, niezbędne narzędzia, fotelik dla dziecka) można założyć ok. 70 cm dodatkowej długości pomieszczenia.

Sumując wszystko otrzymujemy 3m x 6,10m, co daje powierzchnię 18,3m2. Jest to absolutnie minimalny wymiar, jeśli chcemy w ogóle użytkować garaż (przypominam o orientacyjnym rozmiarze auta. Twoje może być zupełnie inne – przepisy mówią o minimalnym garażu 2,30m x 5,0m, ale myślę, że już wyrosłeś z Malucha).

Jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem czterech kółek, to ci powinno wystarczyć.

Jeśli jednak dostrzegasz w sobie choćby zalążki potrzeby Swojego Osobistego Rozwoju Motoryzacyjnego, to po prostu o wiele, wiele za mało.

Czy więc dobry projekt garażu to coś, o co powinieneś zadbać?

Dlaczego dobre projekty garaży są na wagę złota
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
admin

View all contributions by admin

Similar articles