Dlaczego dobre projekty garaży są na wagę złota

Możliwość komentowania Dlaczego dobre projekty garaży są na wagę złota została wyłączona 7

Dlaczego dobre projekty garaży są na wagę złota

Projekty garaży dla aut pod chmurką

Teoretycznie garaż to domek dla auta. Jeśli auto mieszka w wielkim mieście, ma statystycznie małą szansę na własne cztery kąty. Jeśli jest prawdziwym pupilem dla swojego zamożnego pana, prawdopodobnie będzie nocowało w jakiś podziemiach, razem z innymi szczęściarzami, na swoim wyznaczonym miejscu, wydzielonym słupami lub kreską na podłodze.

Ta powierzchnia to z reguły ,,minimum socjalne”, ledwo pozwalające rozprostować drzwi. O jakiejkolwiek intymności można zapomnieć. Nocą robi się strasznie: we śnie można stracić halogeny lub lusterka. Zdarzają się uprowadzenia… Ale to nic, może być znacznie gorzej…-nocne zimowanie ,,pod chmurką”.

I tak też wygląda rzeczywistość dla większości miejskich samochodów. Jedyna szansa na odmrożenie zamków i uszczelek to zapuszczenie się kierowcy na zakupy do jednej z galerii handlowych wyposażonych w parking wielopoziomowy.

Inaczej przedstawia się życie na przedmieściach.
Projekty garaży na przedmieściach Rzadkością są bezdomne auta w ciasnych, ciemnych zaułkach. Prawdziwa orgia garaży, wiat, zadaszeń, płotów i bram. Tutaj panuje zupełnie inne ,,minimum socjalne” dla naszych pupili. Jeśli ktoś poważnie traktuje Swój Osobisty Rozwój Motoryzacyjny, powinien zamieszkać w takiej właśnie krainie.

Na początek pragnę wyjaśnić, co mam na myśli mówiąc ,,minimum” w odniesieniu do garażu.
Auto-musi pomieścić-minimum: 1 kierowcę, 1 małżonka, 1 dziecko, 1 psa oraz mniej lub bardziej obfite zakupy z supermarketu.

Szacunkowe wymiary auta – 170cm szer. x 440cm dł. Aby móc skorzystać z drzwi po obu stronach auta należy do szer. auta dodać po ok.65 cm z każdej strony, co daje w sumie ok. 300cm między ścianami garażu. Zaparkowany samochód powinien dać się obejść dookoła (pozwolić skorzystać z bagażnika) więc do długości 440cm dodajemy 2x50cm co daje 540cm.

Zakładając, że garaż jest miejscem przechowania rzeczy, które mamy lub planujemy, a nie chcemy się o nie potykać w domu (rowery, narty, opony sezonowe, niezbędne narzędzia, fotelik dla dziecka) można założyć ok. 70 cm dodatkowej długości pomieszczenia.

Sumując wszystko otrzymujemy 3m x 6,10m, co daje powierzchnię 18,3m2. Jest to absolutnie minimalny wymiar, jeśli chcemy w ogóle użytkować garaż (przypominam o orientacyjnym rozmiarze auta. Twoje może być zupełnie inne – przepisy mówią o minimalnym garażu 2,30m x 5,0m, ale myślę, że już wyrosłeś z Malucha).

Jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem czterech kółek, to ci powinno wystarczyć.

Jeśli jednak dostrzegasz w sobie choćby zalążki potrzeby Swojego Osobistego Rozwoju Motoryzacyjnego, to po prostu o wiele, wiele za mało.

Czy więc dobry projekt garażu to coś, o co powinieneś zadbać?

Dlaczego dobre projekty garaży są na wagę złota
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
admin

View all contributions by admin

Similar articles