Styl ogrodu a wybór odpowiednich mebli

Możliwość komentowania Styl ogrodu a wybór odpowiednich mebli została wyłączona 71

Styl ogrodu a wybór odpowiednich mebli

Stworzenie wymarzonej aranżacji ogrodowej jest procesem niełatwym, wymaga od nas dokładnego rozplanowania oraz dopasowania poszczególnych mebli ogrodowych. Przed wyborem stylu ogrodowego należy wziąć pod uwagę nie tylko preferencje estetyczne, ale również właściwości całego otoczenia np. wyglądu domu. Najbardziej rozpowszechnione w Polsce jest pięć stylów ogrodowych:

Styl angielski ogrodu cechuje się minimalizmem roślinności oraz dekoracji. Najczęściej posiada dużą przestrzeń, pełną trawników i rabat kwiatowych. Idealnie nadają się do niego drewniane, klasyczne meble ogrodowe posiadające różnorodne zdobienia. Krzesła, ławy i stoły ogrodowe możemy dodatkowo poddać procesowi patynowania, dzięki czemu staną się ciekawą ozdobą architektury.

Styl nowoczesny opiera się głównie o zachowanie funkcjonalności. Nie wymaga dużej dbałości ani pielęgnacji gdyż wszystkie jego elementy są trwałe i harmonizują ze sobą. W takim ogrodzie można umieszczać meble ogrodowe wykonane z żywotnego, ocynkowanego aluminium. Są to produkty łatwe w użytkowaniu, dobrze komponujące się w nowoczesnych aranżacjach a ponadto zapewniają użytkownikom poczucie komfortu.

Francuzki styl ogrodu cechuje się zachowaniem symetrii oraz prostoty. Można w nim znaleźć przystrzyżone drzewka oraz fontanny. Dobrze komponują się tu meble żeliwne, bogate w klasyczne okucia oraz zdobienia. Masywne ławki można z powodzeniem umieszczać na stałe w pobliżu elementów wodnych, należy jednak pamiętać o ich systematycznej konserwacji.

Styl wiejski jest bogaty w tradycyjną roślinność, często ogrodzony płotem drewnianym. Dobrze komponują się w nim meble ogrodowe stworzone z naturalnych materiałów takich jak drewno. Jeżeli planujemy usytuowanie w nim altanki dobrym rozwiązaniem będą ponadto stylowe meble wykonane z wikliny oraz rattanu. Produkty te powinny być ochronione przed deszczem oraz promieniami UV.

Styl japoński to połączenie prostoty oraz elegancji. Wszystkie elementy dekoracyjne powinny być do siebie dopasowane i stanowić spójną całość. Umieszczenie w nim ekskluzywnych, małych drewnianych lub wiklinowych mebli ogrodowych jest bardzo wskazane.

Styl ogrodu a wybór odpowiednich mebli
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
admin

View all contributions by admin

Similar articles