Podłoga żywiczna

Możliwość komentowania Podłoga żywiczna została wyłączona 383

Rodzaje podłóg żywicznych

Kiedy zaczynamy budowę swojego upragnionego domu przychodzi taki moment, kiedy musimy zdecydować z jakich materiałów powstanie nasza domowa podłoga. Wybór jest ogromny, jednak od pewnego czasu można zauważyć, iż coraz większą popularnością cieszy się podłoga żywiczna. Co ważne, możemy wyróżnić kilka jej rodzajów.

Po pierwsze, wspomnieć należy o żywicznych posadzkach cienkowarstwowych. Od razu możemy się domyśleć, iż to co charakteryzuje ten rodzaj podłogi jest jej cienka warstwa. Zwykle jest to 0,5 mm grubości. Co ważne, jest to jedyny typ podłogi żywicznej, który możemy wykonać sami, bez konieczności wykorzystania specjalistycznych urządzeń.

Drugim typem podłogi żywicznej są posadzki grubowarstwowe. Tego rodzaju podłogi z pewnością nie wykonani sami. Nie obejdzie się w tym przypadku bez fachowej ekipy ze specjalistycznym sprzętem. Ich grubość wynosi między 2 a 4 mm. To co charakteryzuje ten rodzaj podłogi to fakt, iż daje ona niesamowity efekt wizualny. Natomiast ich minusem jest to, iż nie są zbyt odporne na zarysowania.

Podłoga żywiczna
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

Zobacz podobne artykuły:

admin

View all contributions by admin

Similar articles