Płyty Warstwowe

1 181

Płyty warstwowe jako pokrycie dachowe posiadają niemało zalet. Zadaszenie zrobione z płyty o grubości 10cm z rdzeniem poliuretanowym nie tylko chroni budynek przed czynnikami zewnętrznymi, ale także izoluje akustycznie i zabezpiecza przed utratą ciepła. Oprócz tego może mieć odporność ogniową.

Płyta trapezowa sama w sobie jest tanim wyjściem jej instalacja jest nietrudna i całkiem szybka. Lecz zabezpiecza ona tylko przed czynnikami atmosferycznymi. Wada blachy trapezowej to skraplaniem się wody pod sufitem, spowodowane wielkimi różnicami temperatur. Dach z blachy trapezowej w słoneczny dzień może rozgrzać się nawet do 70 stopni Celsjusza, a w nocy jego temperatura może spaść nawet do 5 stopni. Aby ochronić budynek dobrze by było zastosować membrany, które przepuszczają wilgoć i zbierają skraplającą się wodę.

Dodatkowo, aby dach z płyt miał zbliżone właściwości izolacyjne jak płyta warstwowa dachowa, należy go dodatkowo ocieplać. Wyjście to generuje kolejne wydatki i przedłuża czas budowy.

Płyty Warstwowe
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zobacz podobne artykuły:

admin

View all contributions by admin

Similar articles

1 Comment

  1. meble na wymiar Poznań 15 stycznia 2017 at 15:28

    Najbardziej na stronie podobają mi się zdjęcia.