Lakierobejca woskowa

Możliwość komentowania Lakierobejca woskowa została wyłączona 91

Drewno pod polskim niebem

Drewno jest materiałem z natury kapryśnym. Nie lubi słońca, deszczu ani wahań temperatury. Jest niezłym kąskiem dla insektów oraz różnego rodzaju mikroorganizmów. Jak zatem zadbać o nie w równie kapryśnych, polskich warunkach atmosferycznych?
Z pomocą przychodzą odpowiednie produkty, dbające o strukturę wewnętrzną jak i zewnętrzną drewna. W przypadku takich zagrożeń jak wilgotna pogoda niezwykle ważne jest, aby starannie zabezpieczyć drewnianą powierzchnię od zewnątrz. Stworzone są do tego lakierobejce, którymi pokrywamy drewno pozostawiając na nim błyszczącą, nieprzepuszczającą wilgoci powłokę ochronną. Nie jest to trwałe rozwiązanie, dlatego proces należy powtarzać co jakiś czas. Skuteczne zastosowanie będzie tu mieć lakierobejca woskowa, która jest odporniejsza na pęknięcia a oprócz tego wzmacnia efekt estetyczny, akcentując wzorzystość drewna.
Tak zabezpieczona stolarka nie tylko pięknie wygląda, ale jest odporna na wspomniane wcześniej czynniki. Nie straszne jej upalne lata ani długie, deszczowe okresy jesienno-zimowe.

Lakierobejca woskowa
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)
admin

View all contributions by admin

Similar articles