Windykacja polubowna i Windykacja sądowa

Możliwość komentowania Windykacja polubowna i Windykacja sądowa została wyłączona 2

Windykacja sądowa i windykacja polubowna

Odzyskiwanie długów

Jeżeli prowadzimy własną firmę to najważniejszym celem naszej działalności jest zadowolenie klienta. Nasz produkt lub usługa w założeniu ma satysfakcjonować go na tyle, żeby do nas wracał oraz polecał naszą firmę innym osobom. Dzięki temu nasza reputacja oraz marka rośnie i staje się coraz bardziej rozpoznawalna.

My z kolei oczekujemy, żeby klient zapłacił nam za usługę, którą świadczymy na jego rzecz. Zdarzają się jednak przypadki, że klienci po otrzymaniu faktury jej nie opłacają. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, na przykład otrzymywane reklamacje za jakość zakupionego produktu. Często są one jednak zupełnie niezasadne i okazuje się, że zostaliśmy oszukani bądź naciągnięci.

W przypadkach zalegania z płatnością wysyłamy ponaglenia oraz wezwania do zapłaty. Jednakże takie czynności nie zawsze przynoszą oczekiwane skutki.

W przypadku braku odzyskania należności pozostaje nam windykacja sądowa. W celu jej realizacji musimy złożyć wniosek do Sądu Rejonowego lub Okręgowego. Jeżeli jednak dłużnik jest niewypłacalny to pozostaje nam jeszcze windykacja polubowna, która w niewielkim stopniu pozwoli nam na rekompensatę poniesionych kosztów.

Windykacja polubowna i Windykacja sądowa
1 vote, 7.00 avg. rating (108% score)
admin

View all contributions by admin

Similar articles