Tworzenie stron internetowych

Możliwość komentowania Tworzenie stron internetowych została wyłączona 8

Tworzenie stron internetowych

Dynamiczny serwis internetowy to taki, którego zawartość jest generowana za każdym razem, gdy użytkownik odświeża stronę. Strona z wynikami jest tworzona „w locie” i dostosowana do potrzeb użytkownika na podstawie jego zapytania. Wygląda to mniej więcej tak – na całym świecie zespoły potężnych komputerów nieustannie pobierają od użytkowników takie zapytania, a następnie je przetwarzają.

Tworzenie stron internetowych w ostatnich kilku latach mocno się zmieniło, powstały nowe języki, znacznie ułatwiające ten proces poprzez umożliwienie osadzenia przetwarzania bezpośrednio na serwerze.PHP jest jednym z tych języków. Skrypt PHP może zostać osadzony bezpośrednio na stronie internetowej. Spowoduje on wygenerowanie kodu HTML i obrazków, pobranie uaktualnionych informacji z pliku lub bazy danych, zaszyfrowanie danych, zapamiętanie ustawień użytkownika i wiele innych zadań. Skrypty wykonują polecenia PHP, a wyniki umieszczają się bezpośrednio na stronie internetowej przed wysłaniem jej przez serwer z powrotem do przeglądarki. Taki proces powoduje, że strona faktycznie jest w pełni dynamiczna.

Witryny internetowe często obsługują ogromne ilości informacji. System zarządzania bazą danych jest więc niezbędny do przechowywania, pobierania oraz uaktualniania tych informacji. Baza danych MySQL jest najpopularniejszą bazą danych typu open source i stała się wyborem dla aplikacji współpracującymi z witrynami internetowymi zbudowanymi w oparciu o bazę danych. Połączenie PHP oraz MySQL-a to działające wspólnie dwie potężne technologie używane podczas tworzenia dynamicznych stron internetowych.
Dlatego zanim zabierzemy się za tworzenie stron internetowych warto w pełni poznać najnowsze technologie obowiązujące w świecie wirtualnym.

Tworzenie stron internetowych
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zobacz podobne artykuły:

admin

View all contributions by admin

Similar articles