Własna strona internetowa – czy to trudne?

Możliwość komentowania Własna strona internetowa – czy to trudne? została wyłączona 8

Własna strona internetowa – czy to trudne?

W dobie internetu każda szanująca się firma posiada własną witrynę internetową. Jest to coś nieodłącznego do każdego profilu działalności gospodarczej, by zostać zauważonym przez klienta. Co wiąże się z uruchomieniem własnej witryny WWW? Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy taki serwis będę chciał przygotować na własną rękę czy bezpieczniej będzie zlecić wykonanie takiej usługi przez firmę zewnętrzną. Oba rozwiązania mają masę zalet ale także wad, grunt to znaleźć złoty środek, przeanalizować wszystkie za i przeciw.

O ile sam zdecydujesz się na przygotowanie swojej własnej witryny musisz liczyć się z tym, że trzeba będzie pojąć ideę HTML, a więc będzie to ogromna inwestycja czasu, aczkolwiek opłacalna. Przede wszystkim dlatego, że później będziesz mógł sam owe serwisy przygotowywać. Nie ma co się jednak oszukiwać, w początkowej fazie nauki z pewnością nie będą to strony zapierające dech w piersiach.

Tutaj należy jednak podać dodatkowe zalety tego rozwiązania. Nie ponosisz żadnych kosztów, a nauka HTML potrafi dawać przyjemność, więc jeśli serwis www nie musi być na cito, zainwestuj.

Alternatywą są agencje interaktywne, które wezmę na siebie cały ciężar przygotowania witryny. Firm tego typu jest cała masa wystarczy wyszukać je wpisując frazę np. tworzenie stron trójmiasto. Główną zaletą korzystania z usług tego typu zewnętrznych firm jest to, że nie musimy się przejmować żadnymi aspektami technicznymi takimi jak: podpięcie domeny do serwisu, zakup hostingu (wybór odpowiedniego) czy też nawet administrowanie stroną. Oczywiście za taki komfort i wygodę trzeba zapłacić, jednak wszystko zależy od tego co dokładnie potrzebujemy. Jeśli mamy zacięcie informatyczne i sporo czasu do dyspozycji, warto podjąć się nauki HTML. Jeśli jednak, serwis musi być przygotowany profesjonalnie, w krótkim okresie czasu – w takim wypadku trzeba liczyć się z kosztami i postawić na agencję interaktywną.

admin

View all contributions by admin

Similar articles