Nowoczesne strony internetowe

Możliwość komentowania Nowoczesne strony internetowe została wyłączona 8

Rozwój Internetu w ostatnich latach sprawił, że strony internetowe zmieniły się nie do poznania. Dziś większość storn www to bardzo rozbudowane oprogramowanie, które w większości przypadków oparte jest na bazie danych mysql oraz najnowszych językach programowania. Dodatkowo dzisiejsze witryny zmieniły się także drastycznie pod względem wyglądu, w którym pojawiły się zdjęcia wysokiej rozdzielczości, a także grafika z przezroczystością, gradientami cieniami oraz innymi elementami wykonanymi zarówno przy pomocy Photoshopa, jak i najnowszej odsłony arkusza stylów CSS3. Nowy CSS dał możliwość programistom przy pomocy kodu tworzenie efektów graficznych, które jeszcze do nie dawna były realizowane wyłącznie przy pomocy programów graficznych.

Nowe możliwości stronom internetowym dały również divy, które wyparły ramki oraz tabele i pozwoliły na warstwową budowę witryn, przez co możliwe było tworzenie bardziej rozbudowanych struktur. Rozwój technologii oraz przeglądarek pozwolił na prawdziwą rewolucję internetową, podczas której informacyjne strony internetowe zostały wyparte w czołówce popularności przez portale społecznościowe, które w dużej mierze tworzone są przez użytkowników. Tego typu portale społecznościowe wdrożyły do dzisiejszych stron www wiele innowacji, takich choćby jak formularze komentarzy, tablice ogłoszenie, panele użytkowników i inne elementy, które pozwalają na korzystanie ze strony nie tylko administratorowi, ale także użytkownikom.

Kolejną rewolucją w przypadku stron www były wyszukiwarki internetowe, który sprawiły że przeszukiwanie internetu stało się łatwiejsze. Jednak bardziej przejrzysta globalna sieć to nie jedyna zasługa wyszukiwarek, które przyczyniły się także do popularyzacji dziedziny IT zwanej SEO. Dziś optymalizacja i pozycjonowanie, które ma na celu poprawę pozycji w wyszukiwarkach www to standardowe działania przeprowadzane na nowo powstałych stronach www.

Jak widać strony internetowe Płock zmieniły się w znacznym stopniu w ostatnich latach, a zmiany te dotknęły nie tylko wyglądu, języka programowania, czy też struktury strony, ale również sposobu promocji i wykorzystania witryny internetowej.

Nowoczesne strony internetowe
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zobacz podobne artykuły:

admin

View all contributions by admin

Similar articles