Najczęsciej popełniane błędy podczas sprzątania

Możliwość komentowania Najczęsciej popełniane błędy podczas sprzątania została wyłączona 2

Na początku mojego wywodu chciałbym postawić tezę, że zewsząd otacza nas brud. Być może jeszcze kilka tysięcy lat temu ludziom nie przeszkadzało życie w piachu, kurzu i błocie jednakże ludzie żyjący w naszych czasach to straszne czyściochy. Codziennie sprzątamy, odkurzamy, czyścimy, podłogi, meble, ściany. Co pewien czas decydujemy się na gruntowne odświeżenie naszych pomieszczeń. Malujemy wówczas ściany, zmieniamy glazurę, meble. Wydajemy na ten cel często niemałe kwoty. Pozornie wszystko jest lśniące, pachnące czyściutkie. Ale tylko pozornie, gdyż większość osób zapomina, lub nie ma w nawyku wykonywania czynności takich jak pranie dywanów i wykładzin.

Warto sobie odpowiedzieć na pytanie czy ta czynność rzeczywiście ma takie wielkie znaczenie? Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że olbrzymie. Dywan pełni różnego rodzaju rolę. Jedną z nich jest zabezpieczanie podłóg przed brudem. A skoro on coś zabezpiecza przed dostawaniem się brudu to znaczy, że ten brud zatrzymuje się w nim. Zazwyczaj jest to piach i kurz, często różnego rodzaju resztki jedzenia, rozlane płyny. Najbardziej niebezpieczne są roztocza kurzu domowego a właściwie to ich odchody, które u wielu osób powodują alergię. Częstym zjawiskiem są także niebezpieczne grzyby i pleśnie powstałe na skutek zmoczenia zalegających w runie dywanu okruchów jedzenia.

Jak zatem wyczyścić dywan by pozbyć się z niego wszystkich wymienionych wyżej niebezpieczeństw? Najlepszą metodą jest pranie ekstrakcyjne lub pranie na wskroś. O ile tą pierwszą czynność można wykonać w domu o tyle druga wiąże się z oddaniem na kilka dni dywanu do profesjonalnej pralni. Ściąganie i oddawanie dywanu jest bardzo kłopotliwe, większość osób chce mieć uprany dywan od ręki i najlepiej od razu suchy. Można to osiągnąć tylko metodą ekstrakcyjną. Ponieważ urządzenia do ekstrakcyjnego prania dywanów kosztują przeważnie kilka tysięcy złotych, dlatego opłaca się bardziej skorzystać z profesjonalnej firmy. Wyszukiwanie proponuję zacząć od Internetu wpisując w wyszukiwarkę np. Pranie dywanów Warszawa, pozwoli nam to ograniczyć poszukiwania do konkretnej lokalizacji i przejrzeć tylko kilka najlepszych wyników.

Jak powinna wyglądać profesjonalnie wykonana usługa prania ekstrakcyjnego? Powinna składać się przede wszystkim z trzech podstawowych etapów. Pierwszym etapem jest dokładne odkurzenie dywanu, najlepiej odkurzaczem zaopatrzonym w szczotkę mechaniczną, która podnosi z dna dywanu zabrudzenia trudne do wciągnięcia. Drugim etapem jest naniesienie i wtarcie środka mającego na celu rozpuszczenie brudu. Trzecim etapem jest właściwe pranie ekstrakcyjne.

Najczęsciej popełniane błędy podczas sprzątania
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
admin

View all contributions by admin

Similar articles