Kredyt Mieszkaniowy

Możliwość komentowania Kredyt Mieszkaniowy została wyłączona 1

Dla wielu Polaków kredyty mieszkaniowe są jedynym sposobem, umożliwiającym zakup mieszkania w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych. I choć obecnie wszystkie kredyty hipoteczne, jakich udzielają banki, są kredytami złotówkowymi, to ich popularność nadal nie maleje.

Duży wpływ na popularność zakupu mieszkania z wykorzystaniem środków pozyskanych od banków mają kolejne programy rządowe. Po programie Rodzina na swoim obecnie działa program Mieszkanie dla Młodych, oparte na dofinansowaniu do kredytu, jaki kredytobiorcy zaciągają z myślą o zakupie własnego mieszkania czy domu. Takie kredyty dostępne są jedynie dla wybranej grupy kredytobiorców, którzy wcześniej nie posiadali na własność nieruchomości o charakterze mieszkaniowym.

Mieszkanie zakupione na kredyt musi spełniać również wymagania co do wielkości samego mieszkania, podobne ograniczenia dotyczą ceny mieszkania. Sami kredytobiorcy muszą również spełniać warunki wiekowe, przy czym o kredyty mieszkaniowe z dofinansowaniem może się starać każdy kredytobiorca, bez względu na stan cywilny.

Kredyt Mieszkaniowy
1 vote, 10.00 avg. rating (138% score)
admin

View all contributions by admin

Similar articles