Jakie tapety mamy do wyboru?

Możliwość komentowania Jakie tapety mamy do wyboru? została wyłączona 51

Tapety są jednym z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych. Dlaczego? Są niezwykle uniwersalne. Można je stosować w każdym pomieszczeniu – salonie, sypialni, jadalni, kuchni czy łazience. Nadają się do wnętrz w każdym stylu. Stanowią wyjątkową ozdobę wnętrza i nadają mu charakteru. Poza tym są trwałe i pozwalają utrzymać ściany w czystości. Poza tym do wyboru jest wiele rodzajów tapet – można je zatem dobrać do swoich potrzeb i upodobań.

Najpopularniejsze rodzaje tapet

1.Papierowe

Wykonane z jednej lub dwóch warstw papieru. Mają powierzchnię gładką lub wytłaczaną. Zazwyczaj nie są to tapety trwałe i nie są odporne na wilgoć – chyba, że posiadają ochronną powłokę z lakieru lub akrylu. Poza tym po jakimś czasie kolor może wyblaknąć pod wpływem działania słońca. Zaletą tych tapet jest ogromna ilość wzorów i kolorów, a także niezbyt wysoka cena. Tapety papierowe są powszechnie dostępne – znajdziemy je w każdym sklepie z takimi materiałami wykończeniowymi.

2.Winylowe

Składają się z dwóch warstw. Wierzchnia warstwa to winyl – płaski lub spieniony. Dolna warstwa to papier lub flizelina. Kiedy drugą warstwą jest flizelina, tapeta lepiej dopasowuje się do ściany i pomaga sprytnie ukryć wszelkie nierówności i mankamenty jej powierzchni. Tapety winylowe są trwalsze niż papierowe, są odporne na działanie wody, dzięki czemu można je czyścić. Są też odporne na działanie słońca – nie tracą koloru pod jego wpływem. W związku z tym są jednak również droższe.
jan-majster.pl

3.Z włókna szklanego

Są to tapety bardzo wytrzymałe oraz niezwykle elastyczne. Idealnie nadają się do ukrywania nierówności i pęknięć na powierzchni ścian. Dostępne są tapety w różnych wzorach, np. niekiedy imitują jakiś materiał, ale dostępne są również tapety gładkie. Poza tym powierzchnię tapet z włókna szklanego można malować.

4.Raufazy

To tapety papierowe, do których produkcji zastosowano dodatek włókien szklanych. Mają zatem wyraźną fakturę, są trwalsze, stają się odporne na działanie wilgoci i na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo ich powierzchnię można malować.

5.Tapety tekstylne

Są to tapety, w których dolna warstwa to włóknina, a górna warstwa to bawełna, len, jedwab, juta lub włókna syntetyczne. Dzięki temu tapety te są niezwykle dekoracyjne i bardzo eleganckie. Niestety mają swoje wady – mogą blaknąć, gdy są wystawione na działanie słońca oraz są dość drogie.

Ilość rodzajów tapet jest więc dość spora. Do tego mamy różne kolory, różne wzory i motywy. Dzięki temu bez większego problemu można dobrać tapetę do każdego pomieszczenia i każdej aranżacji, a także własnych upodobań czy możliwości finansowych.

Jakie tapety mamy do wyboru?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
admin

View all contributions by admin

Similar articles