Jak wypolerować lampy?

Możliwość komentowania Jak wypolerować lampy? została wyłączona 8

Lampy to bardzo ważne elementy wyposażenia każdego domu. Po pierwsze spełniają wszelkie zadania pod względem funkcjonalnym, a po drugie bardzo często stanowią ciekawe dodatki oraz ozdoby do każdego rodzaju wnętrza. Aby możliwe było zrealizowanie tej drugiej funkcji, należy odpowiednio zadbać o estetykę i czystość lamp. Sprawdź, jak wypolerować lampy oraz co jest niezbędne do utrzymania ich w czystości przez długi czas.

Czy lampy sufitowe tak samo jak lampy stojące i stołowe należy czyścić? Oczywiście, że tak, a ich czyszczenie to znacznie większe przedsięwzięcie. Niewyczyszczona lampa sufitowa może być źródłem kurzu oraz roztoczy, które będzie rozprzestrzeniało się po całym pomieszczeniu. Dodatkowo, lampy wykonane ze szkła, metalu bądź lakierowanego drewna wymagają częstego polerowania, aby przez cały czas zachwycały swoim nienagannym wyglądem.

Lampy ze szkła – jak polerować?

Polerowanie lamp wykonanych ze szkła jest chyba najbardziej wymagające, ale z drugiej strony nie skomplikowane. Aby zadbać o estetyczny wygląd takiej lampy potrzebujesz jedynie miękkiej szmatki oraz dobrej jakości płynu do szyb. Przy czyszczeniu lamp sufitowych należy przyłożyć szczególna wagę do bezpieczeństwa, ponieważ szklany klosz jest realnym zagrożeniem dla zdrowia wszystkich domowników. Takie klosze należy polerować minimum raz w miesiącu, aby zbierający się kurz nie pokrył pięknego żyrandolu zbyt grubą warstwą.

Lampy wykonane z drewna – piękne, ale wymagające

Drewniane żyrandole potrafią zachwycić, ale ich polerowanie zazwyczaj nie należy do najłatwiejszych. Tutaj z pomocą przychodzi tradycyjny środek do polerowania drewna w sprayu. Większość takich lamp posiada również elementy szklane, dlatego również warto skorzystać z płynu do mycia szyb jak w powyższym przypadku.

Lampy metalowe

Lampy metalowe to najłatwiejszy przypadek. Tutaj wystarczy dobrej jakości szmatka zmoczona w letniej wodzie z detergentem. Polerowanie takich powierzchni zajmuje zazwyczaj kilka minut, a efekt jest zniewalający.

Jak wypolerować lampy?
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)
admin

View all contributions by admin

Similar articles