Cynkowanie galwaniczne

Możliwość komentowania Cynkowanie galwaniczne została wyłączona 2

Cynkowanie galwaniczne to niełatwy proces, który musi być wykonywany przez odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów. Jest on jednak bardzo przydatny i nawet nie zdajemy sobie sprawy jak często jest stosowany. Wiele rzeczy, które nas otaczają poddane zostają właśnie temu procesowi.

Cynkowanie galwaniczne to proces polegający na pokrywaniu cienką i jednolitą warstwą cynku stalowych przedmiotów. Ma to na celu uchronienie ich od przyszłej korozji. Powłoka cynkowa jest gładka i jednolita, pozbawiona nierówności, zgrubień czy nadlewów. Dzięki temu wygląda bardzo estetycznie. Może zostać pomalowana farbą bądź lakierem, co jeszcze bardziej poprawia jej wygląd.
Cały proces cynkowania nie opiera się jedynie na pokrywaniu danego materiału powłoką. Wpierw musi on zostać do tego odpowiednio przygotowany. Oznacza to odtłuszczenie materiału w cieczach alkalicznych, a następnie moczenie go w kwasach o niskim pH w celu usunięcia rdzy. Dopiero po wykonaniu tych czynności można zacząć właściwe cynkowanie galwaniczne.

Cynkowanie galwaniczne
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
admin

View all contributions by admin

Similar articles