Blachy mosiężne CuZu37

Możliwość komentowania Blachy mosiężne CuZu37 została wyłączona 2

Dach z blachy trapezowej zamiast dachówki

Na każdym etapie budowy i wykończenia domu musimy podejmować decyzje, które mają wpływ, nie tylko na końcowy efekt wizualny, ale także na trwałość. Nie bez znaczenie jest też budżet. Bardzo rzadko jest on na tyle swobodny by przy wyborze kolejnych elementów domu pominąć analizę możliwych oszczędności. Gdy jesteśmy na etapie wyboru pokrycia dachowego warto rozważyć wybór blachy trapezowej. Za najlepsze pokrycie dachowe, co prawda, uważa się dachówkę, jednak ma ona poważną wadę, jest niemiłosiernie droga.

Dach z blachy trapezowej także może cieszyć nas przez długie lata. Takie wykończenie dachu jest często mylone z blachodachówką, a ta uznawana jest za niezbyt trwałą. Zdecydowaną zaletą blachy trapezowej jest jej grubość. To właśnie dzięki niej jest taka odporna na trudne warunki atmosferyczne: śnieg, wiatr czy gradobicie. Dodatkowo nadal nie jest aż tak ciężka jak dachówka, więc sprawdzi się wszędzie tam gdzie nośność dachu jest z jakiś przyczyn ograniczona. Wybierając taki dach trzeba się jednak liczyć z tym, że jest dość głośny podczas opadów atmosferycznych. Rekompensować ma nam to cena, same materiały są tańsze, a że wykonanie dachu z blachy trapezowej jest też dość łatwe, to również robocizna nie jest taka droga jak w przypadku dachówki.

tags: blachy odlewane 5083, rury mosiężne CuZn39Pb, blachy miedziane miedź odtleniona SF-Cu/SE-Cu, blachy miedziane miedź beztlenowa OF-CU, spongiolit

Blachy mosiężne CuZu37
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
admin

View all contributions by admin

Similar articles